100% BIO makový olej

100% BIO makový olej obsahuje vzácne esenciálne mastné kyseliny – omega 3 a 6, ale na rozdiel od ľanového a konopného je menej mastný, svetlejší a pomalšie schne. Má však zdraviu prospešné vlastnosti a účinky, pretože obsahuje aj veľké množstvo vápnika, železa a vitamínu E. Tento elixír je doslova predurčený na využitie v starostlivosti o kožu, vlasy, nechty i kosti.

Esenciálne mastné kyseliny vyživujú a hydratujú pokožku a zároveň ju chránia a regenerujú, čím ju robia hebkú už na dotyk. Makový olej je vhodný na suchú, praskajúcu pleť, či pleť poškodenú ekzémami, zápalmi a výrazne pomáha aj pri lupienke. Preto sa makový olej pridáva do pleťových krémov, vlasových balzamov a kondicionérov. Olej pôsobí upokojujúco na psychiku, nervovú sústavu, pomáha pri neurózach, duševnej rovnováhe a je vhodný do masážnych a aromaterapeutických zmesí. Uvoľňuje svalové kŕče a spazmy hlbokého svalstva, tlmí bolesti hlavy a podporuje dobrý spánok. Využíva sa ako preventívny prostriedok proti osteoporóze (v 100 g maku sa totiž nachádza až 12-krát viac vápnika ako v mlieku a 3-krát viac ako v syroch), upokojuje a priaznivo vplýva na zdravie vlasov, nechtov a zubov a podporuje krvotvorbu. Lupienky sýtočerveného makového kvetu obsahujú alkaloid, ktorý má v kombinácii so slizom ochranný účinok na sliznicu horných dýchacích ciest a ústnej dutiny. Odvar z lístkov okvetia sa používa proti dráždivému kašľu.

Keďže zrelé semeno maku neobsahuje ópium, netreba sa obávať konzumácie makového oleja, ktorý ma svetložltú až oranžovožltú farbu a makovú arómu, ktorá sem tam pripomína aj vôňu lieskového orecha.

Makový olej má dobé účinky aj pri angíne, anémii, reumatických ochoreniach, migréne, chronickej únave, odporúča sa pri strese, psychickej i fyzickej námahe. Vhodný je na užívanie i v tehotenstve a počas dojčenia. Olej ma vynikajúcu chuť, a preto ho doporučujeme aj na prípravu jedál studenej kuchyne.

 

Dávkovanie:
Vnútorne:    

  • osteoporóza, reuma, anémia, neuropatia - 2 x denne, ráno a večer - 1 polievkovú lyžicu vždy pár minút pred jedlom
    (vynikajúco pri liečbe osteoporózy v kombinácii s 1 avokádom denne)
  • studená kuchyňa - podľa chuti a množstva jedla
  • o presnom užívaní podľa zdravotného problému sa poraďte s lekárom

Vonkajšie použitie:

  • podľa potreby naneste priamo na pokožku
  • k masáži buď priamo, alebo v zmesi s iným rastlinným olejom

Cena: 250ml BIO -  9,50€

          500ml  - 11,80€