Extra panenský
Extra panenský BIO argánový olej je lisovaný z prvých plodov orecha Arganu. Tento veľmi vzácny a mimoriadne cenný olej je 100% prírodná organická látka bez konzervantov, kde je 0% cholesterolu.
Pre jeho silné regeneračné, liečebné, protizápalové a antibakteriálne účinky sa mu hovorí aj tekuté zlato, alebo marocké zlato. Po celé stáročia sa používa pri varení, liečení, aj na kozmetické účely.
Tento olej obsahuje 80% esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä Omega 9 a Omega 6, ktoré sú nenahraditeľné pre rast, zdravý vývoj človeka a mozgovú činnosť. Má niekoľkonásobne vyšší antioxidačný potenciál ako olivový olej. Zber plodov a príprava oleja je ručná, semená sú lisované za studena. Na výrobu 1l čistého oleja je potrebných až 30kg plodov a lisovanie trvá asi 10 hodín. Preto je argánový olej niekoľkonásobne drahší ako najkvalitnejší olivový olej.
 
Výskumy ukazujú, že čistý argánový olej zlepšuje
  - regeneráciu buniek,
  - pomáha proti infekciám a nachladeniu, zmierňuje zápaly,
  - stimuluje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu,
  - znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, či srdcového infarktu a tiež riziko vzniku
    niektorých druhov rakoviny ,
  - vhodný pre diabetikov,
  - prevencia strií počas tehotenstva a chudnutia
  - prírodný antiageinový prostriedok - regeneruje, vyživuje a hydratuje pokožku
  - posilňuje imunitný systém a priaznivo pôsobí na regeneráciu vlasovej štruktúry vlasu.

Argánový olej sa vyznačuje aj nezvyčajne vysokým množstvom vitamínov A, E a F.
  • prírodný vitamín E - alfa-tokoferol - vitamín rozpustný v tukoch. Je silný antioxidant, chráni pred pôsobením voľných radikálov, pomáha udržovať v pokožke optimálnu hladinu esenciálnych mastných kyselín a vitamínu A. V epidermis vytvára bariéru proti odparovaniu vlhkosti z pokožky, zabraňuje bunkovému stárnutiu spôsobenému oxidáciou, podporuje výživu buniek a posilňuje cievne steny. Výrazne znižuje vznik zápalov a zjazvenia. Olej obsahuje 2-3 násobok prírodného vitamín E, než akýkoľvek iný prírodný zdroj,
  • prírodné karotenoidy - rastlinné pigmenty rozpustné v tukoch, chrániace oči a kožu pred UV žiarením a pôsobením voľných radikálov. Posilňujú imunitný systém, pomáhajú udržiavať zdravú kožu a brzdia rast rakovinotvorných buniek
  • nenasýtené mastné kyseliny - človek ich získava len prostredníctvom stravy alebo kože. Sú to stavebné látky potrebné k dobrému fungovaniu bunkových membrán, sú dôležité pre udržanie zdravej pokožky a zabraňujú strate vlhkosti a predčasnému starnutiu.
  • prírodné fenoly a fenolové kyseliny
  • squalene
 Takmer zázračné účinky tohto výlučne prírodného produktu prispievajú k dobrému zdraviu a ochrane pokožky pred škodlivými vplyvmi znečisteného životného prostredia. Svojím zložením a chuťou je nezastupiteľný v gastronómií. Dodáva jedlám jemnú orechovo-sladkastú chuť.

Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa - podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 


Cena: 100ml - 12,50€
          250ml - 21,80€