Rajčinový olej BIO 250ml

0 Hodnotenie
37,25 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 37,25 €
Cena bez DPH 31,04 €
100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie: skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah: 250 ml
 Späť na: Oleje
Doprava Expres kuriér za 4,90 €

Rajčinový olej jednodruhový. Piť rajčinový olej, jesť rajčiny, kečup, rajčinovú omáčku alebo rajčinový pretlak viac ako dvakrát týždenne môže znížiť riziko rakoviny prostaty o 21 až 43 percent podľa Dr Edward Giovannucci na Harvard University of Public Health.

"Jediné živiny, ktoré  ukázali, že majú významné preventívne hodnoty (proti karcinómu prostaty) boli lykopény," píše dr Giovannucci . Lykopén je najsilnejší známy antioxidant rastlinného pôvodu, ktorý je získaný zo špeciálnej odrody rajčín HLLS. Chráni organizmus pred nádorovými ochoreniami, má priaznivý vplyv na srdce, krvný tlak, prostatu a pokožku. Protirakovinový účinok spočíva v dvoch mechanizmoch: brzdí tvorbu  rakovinotvorných látok a premenu bunky zdravej na rakovinovú. Má tiež schopnosť indukovať tzv. apoptózu (programovaná smrť) rakovinových buniek. Podľa epidemiologických výskumov ľudia s vysokým príjmom lykopénu v strave a vysokými hodnotami v krvnom sére, majú nižšie riziko vzniku rakoviny prostaty u mužov, zhubných nádorov pľúc, žalúdka, krčka maternice a prsníka u žien, ako aj srdcovo-cievnych chorôb.

Množstvo doteraz vykonaných výskumných prác vyvracia takmer všetky prípadné pochybnosti o zdravotných benefitoch lykopénu. Predovšetkým ide o prevenciu chorôb, najmä srdcovo-cievnych a nádorových, ktorých etiológia je spojená so spôsobom a zložením stravy. Ide o bezpečnú látku, nezaťaženú žiadnymi nežiaducimi účinkami a nevykazujúcu akékoľvek prejavy toxicity. Pravidelný príjem v každodennej strave je preto pre všetky vekové skupiny obyvateľstva veľmi žiaduci a najvhodnejší práve z rastlinných zdrojov. Muži, ktorí jedia dve alebo viac porcií rajčín v priemere o 35 percent zníženie rizika rakoviny prostaty ( približne dve čajové lyžičky oleja). Rajčinový olej je tiež prospešný v agresívnych nádoroch, ktoré sa  šíria do ďalších častí tela.

Lykopén pomáha taktiež  ženám ako ochranný kryt proti rakovine krčka epitelu vnútri neoplázie, (CIN), ako ochranný kryt proti nádorovému tkanivu rastu krčka maternice ( podľa výskumu z University of Illinois v Chicagu) . Lykopén je silný inhibítor rastu nádorového tkaniva prsníka, endometria (vnútornej sliznice maternice) a buniek rakoviny pľúc.

Olej z rajčinových semien je taktiež dobrý pre oči, obsahuje vysoký obsah vitamínu A, vitamínu C, vápnika a draslíka. Lykopén je inhibítor s ochorením srdca,  môže znížiť riziko srdcového infarktu.

Výskumníci vybrali 20 dobrovoľníkov na výskum po dobu 3 mesiacov, kde ½ dostávala denne 10 gramov olivového oleja a ½ dostávala denne 10 gramov rajčinového oleja. Po troch mesiacoch výskumníci analyzovali vzorky kože zo všetkých 20 účastníkov. Zistili, že dobrovoľníci, ktorí prijímali  rajčinový olej, mali o 33 percent väčšiu ochranu pred spálením, než tý, ktorí prijímali olivový olej. Taktiež mali  vyššie hladiny prokolagénu- proteínu, ktorý hrá kľúčovú úlohu v zachovaní štruktúru pleti. Rajčinový olej zvýšil úroveň prokolagénu v koži výrazne. Toto zvýšenie hladiny môže obrátiť proces starnutia pokožky.

Vedci sa domnievajú, že lykopén neutralizuje voľné radikály, ktoré vznikajú, keď UV žiarenie dopadne na kožu a tým sa znižuje riziko  spojené s rakovinou kože.
Upozornenie:
Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť