Olej mandľový za studena lisovaný (balenie 500ml)

0 Hodnotenie
17,56 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 17,56 €
Cena bez DPH 14,63 €
 Späť na: Oleje

Mandľový olej 500ml

Mandľový olej je sladký, mazľavý, ťažký má nepatrne sladkastú vôňu. Je svetložltý. Obsahuje vitamíny A, E, minerály (draslík, vápnik, horčík, fosfor, síru, nikel) glyceridy (kyselina olejová - 80%, linolová - 15%, palmitová a myristová) sacharózu a asparagín.

Mandľový olej je dobrým masážnym olejom najmä na natiahnuté svaly a väzy, lieči popáleniny na koži, opuchy, ošetruje hrubú, popraskanú a suchú pokožku, ekzémy a akné. Olej sladkých mandlí sa tiež používa pri masážach posilňujúcich nervy.

V kozmetike sa pridáva do detských prípravkov, upokojujúcich zaparenú pokožku. Ako vlasové tonikum pôsobí nielen na pokožku hlavy a lupiny, ale je tiež výborný pre mozog (podľa ajurvédy zlepšuje pamäť, inteligenciu a rýchle uvažovanie).

Mandľový olej sa používa najmä v studenej kuchyni na prípravu šalátu, dresingov a pre zjemňovanie jedál. Keďže je veľmi sýty, pridáva sa ho menšie množstvo než iné oleje. Ajurvéda ako nervové tonikum odporúča pre dobrý spánok, večer jednu čajovú lyžičku mandľového oleja s mliekom.

Zloženie: 100% mandľový olej (Prunus amygdalus dulcis)

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť