Moringový olej BIO 100ml

0 Hodnotenie
17,60 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 17,60 €
Cena bez DPH 14,67 €
Moringový olej BIO 100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie: skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml
 Späť na: Oleje

Moringový olej je pôvodom z Indie, kde rastie na úpätí Himalájí. V starovekých spisoch  Hindov bol zaznamenaný pred 5000 rokmi. V priebehu stáročí sa  strom moringa v tropických a subtropických oblastiach krajiny  rozšíril a aj zmenil, dnes sa pestuje v mnohých krajinách ako zelenina a
poznáme tu 13 známych druhov.  Najznámejší druh je moringou oleifera,  Malý, opadavý strom s korkovej kôry a visiace, krehké konáre až do asi 60 cm dĺžky, jasne zelené  malé, oválne listy až 2 cm dlhé.  Vyrastie  30 cm za mesiac a za  rok  môžu dosiahnuť výšky až 4 metrov, maximálne 15 metrov. Listy stromu moringy sa dajú jesť surové a čerstvé do šalátov alebo varené ako zelenina. Taktiež sa používajú do omáčok a polievok , lahodný čaj sa vyrába z listov.
Majú dobrý vkus a sú výborným zdrojom vitamínov. Čerstvé listy obsahujú:
Trikrát viac železa ako špenát
toľko bielkovín ako vajce
7-krát viac vitamínu C ako pomaranč
4 krát viac vitamínu A je mrkva
Trikrát viac draslíka ako sú banány
Štyrikrát viac vápnika ako je mlieko

Výhonky majú chuť a ostrosť z reďkoviek, možno použiť ako korenie.
Zo sušených listov sa dá pripraviť výživný prášok, jedlá, pečivo a nápoje môžu byť pridané ako cenný potravinový doplnok.
Sušené listy obsahujú:
25 krát toľko železa ako špenát
4 x viac bielkovín, ako sú vajcia
0,75 krát viac vitamínu C ako pomaranče
10-krát viac vitamínu A je mrkva
15 krát toľko draslíka sú banány
17 krát toľko vápnika ako mlieko

Moringa je tiež veľmi dôležitý pre domáce zvieratá a drobné zvieratá, ktoré trpia rovnako ako my ľudia nedostatkom vitamínov a minerálov.

Moringou obsahuje 18 z 20 známych aminokyselín. Jeden rozlišuje medzi aminokyseliny esenciálne a ne- esenciálne aminokyseliny.
V podstate to znamená, že telo nemôže produkovať tieto aminokyseliny sám.
Z tohto dôvodu by mali byť dodávané do organizmu potravinami alebo prostredníctvom doplnkov. Všetky esenciálne aminokyseliny sa nachádzajú v moringou.

Funkcia aminokyselín:

Enzymatickú činnosť.
Hormonálna účinok.
Protilátka účinok.
Regulácia acidobázickej rovnováhy.
Tie prenášajú kyslík, vitamíny a minerály do našich buniek.
Nadväzujú na naše telo a udržiavajú  ju v stave opráv  (kosti, zuby, koža, spojivové tkaniva, vlasy, krvné cievy, atď.)

Moringa obsahuje nasledujúcich 18 aminokyselín.

1 izoleucín
2 leucín
3 lyzín
4 methionin
5 Fenylalanín
6 treonín
7 tryptofán
8 valín
9 alanín
10 arginín
11 tyrozín
12 kyseliny asparágovú
13 cystín
14 Serín                                                                                                                                                                  15 glycín
16 histidín
17 Proline
18 glutámovej

Antioxidanty (inhibítory oxidácie) zvyčajne fungujú ako voľné radikály.
Voľné radikály sú vysoko reaktívne formy kyslíka (agresívne molekuly).
Voľné radikály vznikajú v takmer všetkých metabolických pochodov sú veľmi škodlivé pre telo pokial sú  spájané s patogenézami mnohých ochorení.  Zvýšená tvorba voľných radikálov je spôsobená stresom, ozónom, UV žiarením, zlými stravovacími návykmi, alkoholom a fajčením.  Antioxidanty sú tiež dôležitou súčasťou materského mlieka, pôsobia v tele dieťaťa ako mrchožrúti a pomáhajú ostatným v obrane proti infekcii.
Veľmi dôležité, medzi voľnými  radikálmi, je napríklad "vitamín C".
V tele sa vitamín C, prepravuje cez krvné riečište. Reaguje s voľnými radikálmi, napríklad tvorbu peroxidu vodíka, ktorý potom premieňa
Takéto protizápalové lieky fungujú najlepšie v kombinácii s inými podobnými prírodnými bioaktívnými látkami.
Antioxidanty v moringou:                                                                                           Vitamín A, C, E, K
Horčík, zinok, selén
Leucín, cholín, zeatin
Chlorofyl, beta-sitosterol, kamferol
Quercetin, rutín, Caffeoylquinic kyselina
Luteín, zeaxantín, glutatión
Beta karotén, alfa-karotén, ďalšie karotenoidy
Stigmasterol

Pre vegetariánov je dôležité, že sa kombinujú potravíny bohaté na bielkoviny (fazuľa, hrach, sója, orechy, atď) pšenica a ryža.  Pre nich je strava obohatená moringou vysoko odporúčané.  Čaj z kvetov je veľmi účinný proti kašľu a prechladnutiu. Moringové semená majú vysoký obsah oleja až 45% z nich je vysoko kvalitný olej .  Vzhľadom k vysokému obsahu kyseliny behenovej  je tiež známe ako Behenöl.
Behenöl používa po tisíce rokov a je stále ako základný prostriedok pre výrobu mydla, parfumov, krémov.
Vzhľadom k jeho zmäkčeniu a výživným vlastnostiam, olej je báječný pre vlasy a starostlivosť o pleť.
Bledo žltý až svetlo hnedý olej je vysoko cenený v kozmetickom priemysle, a je veľmi vyhľadávaný. Pravdepodobne aj jeho schopnosť eliminovať nežiaduce telesný pach.
Jedná sa o najstabilnejší rastlinný olej,ktorý sa používa v prírodnej kozmetiku, a to najmä pri liečbe suchej kože a ako stabilizátor pre kozmetiku.

Hlavné zložky:
Glyceridy mastných kyselín, kyseliny olejovej 65,7%
Kyselina linolová 3-4%
Kyselina palmitová 9,3%
Kyselina stearová 7,4%
Behenovej 8,6%
Myristovej 1,5%
a stopy lignoceric.

Švajčiarska vedci zistili, že Moringové látky môžu čistiť znečistenú vodu, stačí 0,2 g pre prípravu 1 litra pitnej vody.
Na jeseň sa látky viažu sa častice vznášajúce sa vo vode, pričom rozptýlené častice sú ťažšie. Vzhľadom k tomu, baktérie, vírusy a spóry plesní sa tiež viažu k týmto časticiam v ovzduší, sú zabití v tomto procese a vyplávajú z kontaminovanej pitnej vody.

.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť