Čierna rasca olej 100ml BIO

0 Hodnotenie
11,40 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 11,40 €
Cena bez DPH 9,50 €
Čierna rasca olej 100ml BIO
 Späť na: Oleje
Doprava Expres kuriér za 4,90 €

Čierna rasca olej 100ml BIO

Vysoko kvalitný bio olej za studena lisovaný zo 100% egyptskej čiernej rasce.

Čierna rasca Black cumin (Bunium persicum) alebo (Nigella sativa)

Jej tmavo sfarbené semená sa po stáročia používajú na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. V súčasnej dobe sa čierna rasca používa ako korenie  v rôznych kuchyniach po celom svete kvôli jej orechovej príchuti. Okrem svojho kulinárskeho využitia má čierna rasca taktiež množstvo dôležitých zdravotných prínosov. Radí sa k najdrahším liečivým semenám.

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Okrem toho, čo je považované za hlavné účinné látky, semená obsahujú: thymoquinone, beta sitosterol, kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor a i..  

Čierna rasca sa odporúča pri problémoch spojených s dýchaním, prechladnutím. Pomáha pri nadúvaní, hnačke, hemoroidoch, zápche a úplavici.

Čierna rasca je účinný pomocníkom pri kožných problémoch ako alergie, ekzémy, akné, lupienka.


Zloženie: 100% za studena lisovaný BIO olej z čiernej rasce

Dávkovanie:

vnútorne - ráno a večer  jednu kávovú lyžičku
studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla,
vonkajšie použitie – podľa potreby

Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 22°C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

Obsah:100 ml

Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť