Baobabový olej 100ml- BIO

0 Hodnotenie
11,98 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 11,98 €
Cena bez DPH 9,98 €
Baobabový olej BIO 100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie: skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 12 mesiacov. Kozmetický výrobok. Obsah:100 ml
 Späť na: Oleje

Baobabový olej je rastlinný olej , ktorý sa získava lisovaním zo semien stromu baobab (Adansonia digitata). Väčšina ľudí pozná meno pod názvom Baobab Baobab. Strom patrí do rodiny slez. Je jedným z najcharakteristickejších stromov v Afrike a pre mnoho z pôvodných voľne žijúcich živočíchov hrá dôležitú úlohu ako stanovište alebo krmivo. Stromy môžu byť veľmi staré, niektorí botanici sú presvedčený o veku až  2000 rokov. Takmer všetky časti stromu  africký obyvatelia používajú. Stromy samy o sebe sú často ústredné miesta v osadách, kedy hrajú hlavnú úlohu u významných osobností verejného života.  Strom Baobab je až 25 m vysoký, masívny strom s štvorcovou základňou, môže mať veľmi rozsiahle dno a kónicky zužuje smerom nahor.
Olej  je používaný ako kozmetický, pretože obsahuje najmä triesloviny, katechín, má vysoký obsah flavonoidov, listy sa používajú proti akné a zápalom,  výťažky z červených vlákien sušeného ovocia sú plné  antioxidantov. Olej  obsahuje  mastné kyseliny, obsah kyselina palmitová je o 23% vyšší ako u iných olejov a tým má olej dobrú oxidačnú stabilitu. Okrem toho má baobabový  olej vyvážený pomer – kyselina palmitová(cca 34-38%) a kyseliny linolovej (cca 29%). Olej je  sám o sebe  mimoriadne bohatá na vitamín C. Baobabový  olej je univerzálny a hodí sa ako stabilizačná zložka, a to najmä v olejovej zmesi pre suché a poškodené kožné bariéry, hydratuje extrémne suchú a dehydrovanú pleť, zvyšuje pružnosť pokožky a pôsobí proti vráskam. Spôsobí , že vaša pokožka bude opäť žiariť, veľmi rýchlo upokojuje podráždenú pokožku – vynikajúci na ukľudnenie suchého ekzému a psoriázy a akýchkoľvek šupinatých prejavov na pokožke.  Chráni pokožku pred stratou podkožnej vody a má upokojujúci účinok.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť