Kokosový olej extra panenský BIO 200 ml Health Link

0 Hodnotenie
3,85 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 3,85 €
Cena bez DPH 3,21 €
Kokosový olej extra panenský BIO 200 ml Health Link
 Späť na: Kokosové oleje
Doprava Expres kuriér za 4,90 €

Bio kokosový olej

Kokosový olej je od nepamäti cenený pre svoje blahodarné a všestranné pôsobenie na organizmus. Zrelé plody kokosu sú ručne spracovávané tradičnou metódou lisovania za studena. Jedine tak si kokosový olej uchováva všetky vitamíny a antioxidačné látky prospešné ľudskému organizmu.

Tento extra panenský olej sa získava z dužiny čerstvých zrelých kokosov pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve, a to metódou lisovania za studena. Pre zachovanie najvyššej kvality nesmie celý proces spracovania trvať dlhšie ako niekoľko hodín. Tento olej neobsahuje žiadne prídavné zložky - je to čistý prírodný produkt v BIO kvalite, bez konzervačných, syntetických, farbiacich a vonných látok.

Vlastnosti extra panenského kokosového oleja bio

Panenský kokosový olej je odolný voči oxidácii, pri izbovej teplote sa nekazí. Pod 25°C zostáva v tuhom stave, pri zahriatí je tekutý.

Kokosový olej chráni váš imunitný systém a je veľmi cenený pre svoj obsah kyseliny laurovej, kaprylovej, kaprínovej alebo myristovej.

Kokosový olej sa bežne využíva v kuchyni, ďalej pre pocit zasýtenie počas redukcie hmotnosti - malé množstvo zasýtia na dlhú dobu.

Používa sa taktiež na vonkajšie aj vnútorné použitie. Kokosový olej má lahodnú chuť i vôňu.

Využitie v kuchyni

Najširšie využitie kokosového oleja nájdete v zdravej kuchyni, a to rovnako v studenej ako aj teplej. Má lahodnú chuť a je vynikajúcou náhradou všetkých tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Neobsahuje žiaden cholesterol a neprepaľuje sa ani pri vysokých teplotách. Ľudia trpiaci alergiou na mlieko ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný.

Panenský kokosový olej bio je vhodný aj na:

1. Vlasy

Do hĺbky regeneruje vlasy a vlasové korienky, potláča ich vypadávanie a dodáva im pružnosť a lesk. Najlepšie je olej vmasírovať ku korienkom, nechať 20 minút pôsobiť a následne zmyť.

2. Pokožka

Tento panenský kokosový olej dôkladne hydratuje pokožku a po vmasírovaní pomáha redukovať vrásky. Navyše vďaka kyseline laurovej má silné antivirálne a antibakteriálne účinky, v dôsledku čoho je vhodný aj k ošetreniam drobných poranení, podráždenej a ekzematickej pokožky.

3. Opálenie

Panenský olej je tiež dokonalý doplnok pri a po opaľovaní, vďaka prirodzenému UV faktoru 7 a svojim silným hydratačným účinkom obzvlášť napomáha k dosiahnutiu atraktívneho vzhľadu pokožky.

 

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g:

energetická hodnota 3609 kJ/862 kcal

bielkoviny 0 g

sacharidy 0 g

tuk 100 g

nasýtené mastné kyseliny 86,5 g z toho:

kaprylová kyselina 4,6 - 10 g

laurová kyselina 45,1 - 53,2 g

myristová kyselina 16,8 - 21 g

palmitová kyselina 7,5 - 10,2 g

sodík 0 g

cholesterol 0 mg

Odporúčané dávkovanie: 1 lyžička oleja ráno na lačno, prípadne ho môžete zaradiť do svojho jedálnička.

Zloženie: 100% BIO extra panenský kokosový olej lisovaný za studena.

Balenie: 400ml ( nový obal )

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť